Aktuality

1.1.2013

Spolupráce s Půjčovnou-legend

Od 1.1.2013 je provoz portálu svatebni-auto.cz sloučen se službami profesionální půjčovny legendárních amerických vozů a motocyklů Půjčovny legend.

19.6.2011

Porsche 912

Můžete pro svůj svatební den zvolit také krásné bílé Porsche 912. Bílá je stále nejtradičnější svatební barva.

Zvyky a pravidla

Na stránkách Svatební-auto.cz Vám zajistíme vše potřebné pro jízdu na svatební obřad a i následně na hostinu.
Postaráme se o svatební kolonu dle vašich představ, nazdobíme Vám vůz, nebo poradíme jak na to, zajistíme řidiče nebo Vám poradíme pár pravidel k jízdě v koloně... Zde je několik pravidel, rad a zvyků.

ZDOBENÍ AUT

masle.pngAuto nevěsty

-Ozdobení automobilu nevěsty by mělo být barevně sladěno se svatební kyticí a celkově by mělo ladit s celkovou svatební výzdobou a samozřejmě i barvou auta.
Proto jsou ideálními barvami svatebních aut neutrální černá, stříbrná a samozřejmě typicky svatební barva čistě bílá

-Ve svatební koloně jede nevěsta jako poslední a na zdobení auta pro nevěstu klademe vždy největší důraz.

-Panenky již nejsou tak moderní, jako dříve a používáme především šerpy, umělé či živé květiny...

masle.pngAuto ženicha

-je prvním vozem v koloně a by se mělo lišit od ostatních aut. I ženich, si zaslouží pozornost. Nazdobit jej můžete tradičně květinami, nebo cylindrem či panáčkem zobrazující ženicha.

masle.pngObecné

-Auta ostatních svatebčanů se zdobí stuhou a myrtovými věnečky. Stuhy se natáhnou do tvaru písmene „V" od středu kapoty (znaku vozidla) na horní rohy předního okna. Myrtové věnečky na stuze upevníme do oken.

-Živé květy v letních měsících na rozpálené kapotě velmi rychle uvadají. Je tedy důležité s tím počítat a na auto je dávat až je to potřeba.

-Dekorace (květiny, u ženicha cylindr, různá květinová srdíčka...) se obvykle dává na kapotu auta.

-V dnešní době se zdobí také kliky dveří, zadní část vozu a boční okénka. Vytvoříme tak ucelený dojem, ale také s ohledem na pravidlo „všeho moc škodí".

-Většina připravených kytic na kapotu vozidla má na upevnění umělohmotnou přísavku. Přísavku na svatebni auto upevníme tak, že nejprve očistíme kapotu v místě přichycení od lesku a vosku, aby kapota byla hladká a bez nečistot. Spodek přísavky lehce navlhčíme a přitiskneme na kapotu. Samozřejmě s citem abychom nepromáčkli kapotu.

-Nejpevnější uchycení, pokud je to možné, uděláme pomocí omotání či uzlu na stuze za zrcátka, za přední masku vozu, u kabrioletů za horní rohy okna, kde je sluneční clona...

-Dekoraci bez přísavek připevníme pomocí průhledné lepicí pásky, v některých případech je možné využít špendlíky do gumového těsnění oken.

-Alternativou zdobení jsou samolepící svatební papírové stuhy, které se dají lepit na okna anebo kytky z netkané textilie, které můžete upevnit za zrcátka.

-Nezapomeňte uzpůsobit styl jízdy nazdobení a slavnostní příležitosti a zvolte poklidnou citlivou jízdu, při které si každý člen svatební kolony bude moci vychutnat tuto slavnostní atmosféru.

-Magnety, samolepky - v dnešní době se pro doladění výzdoby auta používají také magnetické tabulky s různými nápisy (NEVĚSTA, NOVOMANŽELÉ...) nebo je možné zvolit samolepky na registrační značku (SPZ), které najdete u nás v nabídce.

masle.pngKOLONA SVATEBNÍCH AUT

-Řazení svatebních vozů.
První jede ženich s rodiči a svědkem. Následují svatební hosté. Poslední jede nevěsta s tatínkem a svědkem.

-Jedná-li se o větší svatbu, tak je dobré pokud svatební hosté jedou dle zasedacího pořádku

-Svatební kolonu můžeme oživit troubením, aby se každý otočil, když už jsou auta tak krásně nazdobená Smile

-Vozidlo nevěsty si nechá v závěru jízdy odstup od ostatních vozidel, aby ostatní mohli v klidu zaparkovat, vystoupit, připravit se na příjezd nevěsty a slavnostně přivítat nevěstu.

-Nevěstino auto parkuje před vchodem do radnice (kostela apod.). Je nevhodné, aby auto nevěsty parkovalo někde dál mezi ostatními.

-Vystupování a nastupování nevěsty - řidič samozřejmě nevěstě otevře dveře, nabídne jí pomocnou ruku a pomůže nevěstě při nastupování nebo vystupování. Nevěsta má být ve svatební den obskakována. Nevěsta počká, až bude v tomto směru obsloužena. Nevěsty, nehodí se, abyste se samy soukaly do auta a už vůbec ne před radnicí z auta. Počkejte, až řidič či někdo z přítomných pánů Vám nabídne pomocnou ruku

-Z obřadu jedou novomanželé spolu jedním autem a za nimi rodiče a následují ostatní hosté

-Z obřadu již odjíždí nevěsta spolu s novomanželem a pouze se šoférem. Dohodněte si proto řidiče, který bude mít toto auto celou dobu na starost, abyste nemuseli obtěžovat tatínka, svědka či kohokoli jiného z přítomných svatebních hostů. Je možné zvolit pronájem svatebního vozu i s řidičem. U některých vozů je možná pouze tato varianta.

-Kameraman a fotograf vyráží dříve, aby zachytili příjezd celé svatební kolony svatebních aut

-Jede-li nevěsta kabrioletem, jeďte o to pomaleji, určitě bude chtít, aby jí vydržel účes.

-Pokud jedete s nazdobeným autem na velkou vzdálenost a dokonce po dálnici, tak je lepší dekoraci z vozidla na převoz sundat a znovu připevnit před místem obřadu. Při rychlé jízdě by mohla spadnout a zničit se

masle.pngDALŠÍ


-Naše svatební vozy jsou vybaveny klimatizací, aby se svatebčané v letních měsících nemuseli potit v rozpálených autech.

 

Napadnou-li Vás rady, se kterými se chcete podělit s ostatními, napište nám prosím na info@svatebni-auto.cz .
Rádi je zveřejníme pro ostatní.